Home › Problem z klawiszami?
Home › Problem z klawiszami?

Problem z klawiszami?

O ile wszystkie klawiatury w różnych komputerach mają wyodrębnione pojedyncze grupy klawiszy, o tyle te w notebookach są skupione w jednym położeniu, co zawsze tworzy prostokątny zbiór wszystkich klawiszy.

Jeśli chodzi wobec tego o klawisze do laptopa to jest to jedna charakterystyczna cecha. Jednakże to, co jeszcze przykuwa szczególną uwagę, to znajdujące się niżej pole, ukończone jeszcze dwoma akcesoryjnymi przyciskami. Te klawisze zastępują przyciski, które to są najważniejszym detalem myszy komputerowych. Jednakowo jak jest to w wypadku wspomnianego urządzenia, mówi się tu o przycisku lewym i drugim prawym. Pierwszy służy do dowództwa wyboru, co też odbywa się zazwyczaj kiedy tak właściwie to zostanie on pociśnięty dwukrotnie. Wolno nim także zaznaczać obiekty. Drugi z kolei przycisk, to tak nazwany „przycisk funkcyjny”.

Po przyciśnięciu jego otwiera się menu kontekstowe z kilkoma alternatywami do wyboru.

Bez tych przycisków działania na kompie nie są w stanie być wykonywane.

Te guziki w przypadku laptopów to w zasadzie jedyne odrębne klawisze. To co jeszcze można odnotować przyglądając się, jak to są usytuowane klawisze do laptopa to wielkość ich rozlokowania. Zwykle odpowiada ona szerokości ekranu monitora. Zawsze jest ich tyle samo i te bazowe wynajdziemy w każdym laptopie w jednym położeniu, mimo, że taki komputer przenośny może posiadać 15 oraz więcej cali. W zasadzie te klawisze są takiej samej wielkości. Jednak przy szerszym monitorze dodaje się jeszcze poboczne przyciski, z których jednakże sporadycznie się korzysta. Ewenementem jest tutaj umieszczenie myszy przy klawiszach, co praktycznie się nie zdarza, ale również nie jest to w całości niemożliwe, co ilustruje przykład Razer Project Valerie. Z reguły mysz w laptopie umieszczona jest pod klawiszem spacji. .
Autor artykułu: