Home › Jak przygotować się na wycieczkę w góry?
Home › Jak przygotować się na wycieczkę w góry?

Jak przygotować się na wycieczkę w góry?

Gdy zbliża się czas wakacji, większość z nas zaczyna zastanawiać się, w jakim kierunku najlepiej wybrać się na wczasy. Ciekawym pomysłem na wakacje zarówno z dziećmi, jak i z drugą połówką jest wyjazd w góry. Jak się do niego mądrze przygotować? Podstawą bagażu, jaki zabieramy w góry są bez wątpienia górskie buty. To one decydują, w jakim stanie nasze nogi zakończą wczasy. W góry najlepiej nie powinno się zakładać nowych traperów. Może się okazać, że obcierają stopy i na dłuższą trasę nie są wcale komfortowe.

Jeśli nie masz odpowiednich butów na wycieczkę w góry, zakup z odpowiednim wyprzedzeniem.

Będziesz miał trochę czasu, żeby rozchodzić nowe obuwie. Na górskiej wycieczce bez wątpienia sprawdzi się dobrze dopasowany plecak. Powinien mieć regulację szelek.

To sprawi, że kręgosłup nie będzie nadmiernie obciążony. Szelki muszą być też dosyć szerokie, żeby nie wpijały się w ramiona. Wybierając się w góry, warto pamiętać, że pogoda na górskich szlakach w jednej chwili może ulec zmianie. W bagażu dobrze mieć uszykowane ubrania na każdą pogodę. Konieczne będą ubrania na wypadek deszczu. Sprawdzi się tu obszerny nieprzemakalny płaszcz. Niezależnie od pogody w chwili wyjścia w trasę, warto wziąć ze sobą coś grubszego oraz nakrycie głowy. Równie niezbędne jest chronienie głowy przed upałem, jak i zimnem. Na górską wycieczkę koniecznie zabierz lekkie, pożywne przekąski i zapas płynów. W każdej chwili możesz zgłodnieć. To niesamowicie ważne, żeby w czasie wycieczki nie opaść z sił. .