Home › Głodówka a odchudzanie czy to ma jakikolwiek sens?
Home › Głodówka a odchudzanie czy to ma jakikolwiek sens?

Głodówka a odchudzanie czy to ma jakikolwiek sens?

Kiedy nie konsumujemy, nie dostarczamy do organizmu kalorii. W owym czasie nasz metabolizm zaczyna trawić nazbieraną tkankę tłuszczową. Wydaje się wobec tego, że głodówka to oszałamiający sposób na obniżkę masy ciała.

Czy niemniej jednak by na pewno? Zawodowcy akcentują, że długotrwałe nie dostarczanie do organizmu cennych substancji odżywczych jest groźne dla zdrowia! Warto w związku z tym dowiedzieć się kiedy i w jakim celu można wykorzystywać głodówkę oraz jak długo ma ona trwać.

To nie zawsze jest nieefektywne! Zjawiskiem jest, że eksperci nieraz zalecają przeprowadzanie całodziennych głodówek. Nie ma to niemniej jednak na celu redukcji masy ciała ludzkiego a oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn, które mogą sprawiać liczne komplikacje zdrowotne.

W celu tracenia zbędnych kilogramów zaleca się stosowanie diet o małej wartości energetycznej.

Skuteczność bazuje na tym, że nie pozbawiamy się żadnych składników odżywczych, ale przyjmujemy ich trochę mniej aniżeli naprawdę potrzebujemy. Wtenczas nie czujemy zmęczenia, głodu ani innych niedogodności. Na początku waga ma spadać szybciej. Usuwamy albowiem z organizmu nadmiar wody. W późniejszych etapach proces redukcji tkanki tłuszczowej trochę zwolni, jednakowoż nie powinno to być alarmującym objawem. Oczyszczanie organizmu z toksyn może stać się świetnym początkiem do późniejszej diety.

Należałoby niemniej jednak pamiętać, żeby w czasie trwającej maksymalnie jeden dzień głodówki uzupełniać niedobór płynów.

Spożycie wody powinno oscylować nawet w granicach dwóch litrów na dobę.

Jest to minimalna, zalecana przez fachowców dawka..
Zobacz:
Ekspresowa dieta oraz efektywne tracenie wagi